NIEDZIELA ZWYKŁA
13 Sierpień 2017r.
 

1. Intencje Mszy św:

2. Witam serdecznie w naszej Parafii gości. Życzę Wszystkim dobrej pogody i jak najlepszego wypoczynku.

3. We wtorek – 15 sierpnia – przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy św. zgodnie z tradycją zostaną poświęcone zioła i owoce. Bp Ordynariusz w tym dniu zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin na Górę Chełmską. Uroczysta Msza św. na Górze Chełmskiej zostanie odprawiona o godz. 12:00.

4. Dziękuję za posprzątanie świątyni przed niedzielą. Proszę o to samo kolejnych parafian.

5. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego”. W nim m. in.: o św. Edycie Stein oraz o Klasztorze Włóczni, w której, jak głosi legenda jest przechowywany grot włóczni, którą rzymski legionista ugodził Chrystusa na krzyżu.

6. Bóg zapłać za ofiarę 100 zł. na budowę ogrodzenia w Bińczu.

7. Po raz 17 z Koszalina wyruszy Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia do Myśliborza. Trasa liczy 225 km. Termin pielgrzymki: od 16 sierpnia do 25 sierpnia 2017 r. Wyjście z koszalińskiej katedry po Mszy Św. o godz. 7:00. Osoby chętne proszę o kontakt ze mną.

Podziękowanie. Dziękuję bardzo czwórce naszych starszych ministrantów, a są to: Jakub Szymaniak z Wyczech, oraz z Bińcza: Marcin Jurek, Patryk Wojanowski i Dawid Misztal, którzy uczestniczyli przez 9 dni w wakacyjnych rekolekcjach w Seminarium w Koszalinie. Wcześniej 6 młodszych ministrantów: Karol Tkaczyk, Wojtek Korczyński, Daniel Kobylarz, Dominik Bodnar, Kacper Cierpisz i Hubert Bronka wzięło udział w 6 - dniowym obozie pod Łodziom ”Drużyna Chrystusa”. Bardzo się cieszę także, że z naszej parafii, tak jak w tamtym roku, jedna osoba wzięła udział w pieszej pielgrzymce do Częstochowy, a jest to gimnazjalista - Łukasz Rzeszutek z Wyczechach. Przez 3 dni towarzyszyła mu także Jego Mama.

Na nowy tydzień niech nam wszystkim błogosławi Bóg Wszechmogący, a Matka Najświętsza ma nas w swojej opiece. Na koniec, po błogosławieństwie zaśpiewajmy „Królu, Boże Abrahama” prosząc o dobrą pogodą.

Szczęść Boże!

Wczoraj pochowaliśmy w Raciniewie Hannelore Gackowską z Raciniewa. Miała 88 lat. Wieczny odpoczynek ….