NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
20 V 2018
 

1. Intencje Mszy św:

2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych po Mszy św. oraz przy krzyżach.

3. Dziękuję za posprzątanie świątyni przed niedzielą. Proszę o to samo kolejnych parafian. Bóg zapłać parafianom za pomoc w umyciu okien na plebanii po zakończonej pracy przy elewacji.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 w Bińczu Msza św. z udziałem Dzieci Rocznicowych. Zapraszam te dzieci wraz z Rodzicami do spowiedzi: od jutra do czwartku przed Mszą w Wyczechach lub w piątek i sobotę do Bińcza przed Mszą św.

5. „Gość Niedzielny”

6. III Beata Hrynkiewicz, panna z Białobłocia
Wojciech Kowalik, kawaler z Bińcza;

III Angelika Jaruga, panna z Łoży
Kamil Borowski, kawaler z Czarnego;

III Paulina Wysmyk, panna z Raciniewwa
Dawid Roman, kawaler z Sępopola.

7. W zeszłą niedzielę 13 maja w Domisławiu – w 101 rocznicę objawień fatimskich została poświęcona kapliczka Matki Bożej Fatimskiej. Dzięki zaangażowaniu i ofiarności mieszkańców Domisławia został uporządkowany teren przy krzyżu, sam krzyż został odnowiony - to dzieło Pana Zbigniewa Zakrzewskiego, powieszona została też nowa pasyjka. Na ten cel zostały przekazane m. in. pieniądze (1000 zł.), które Domisław otrzymał jako nagrodę za III miejsce w konkursie „Piękna wieś”. Przy krzyżu wymurowano postument, na którym ustawiona została figura Matki Bożej przywieziona z samej Fatimy – to dar Państwa Danuty i Lecha Szlaz, nowych mieszkańców Domisławia. Bardzo dziękuję wszystkim za to wspólne dzieło. Szczególnie podziękowania należą się Pani Sołtys Grażynie Chmarzynskiej oraz Pani Wiesławie Być, które z wielkim sercem i zaangażowaniem przyczyniły się do powstania tego nowego miejsca kultu w naszej parafii. Po nabożeństwie wszyscy zostaliśmy zaproszeni na wspaniały poczęstunek…. iście królewski. Niech żałują Ci, których tam nie było. Bóg zapłać wszystkim za wszystko!

Na nowy tydzień z serca wszystkim błogosławię,

Szczęść Boże!

Wczoraj zmarła w wieku 84 lat Zofia Tinelt z Wyczech. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 13:00 w Czarnem. Wieczny odpoczynek….