NIEDZIELA ZWYKŁA
18 CZERWIEC 2017r.
 

1. Intencje Mszy św:

2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na kształcenie w diecezji oraz KUL.

3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. Natomiast w każdą niedzielę czerwca 15 minut przed Mszą św. śpiewamy litanię ku czci Serca Pana Jezusa.

4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam na Mszę św. połączoną z procesją eucharystyczną aż do piątku, kiedy to obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji piątkowej uroczystości, nie obowiązuje nas post. Msza św. w piątek w Bińczu o 18:00 - po Mszy i procesji zostaną poświęcone wianki. W Wyczechach poświęcenie wianków w czwartek po Mszy św. i procesji wokół kościoła.

5. Dziękuję za posprzątanie świątyni przed niedzielą. Proszę o to samo kolejnych parafian.

6. „Gość Niedzielny” a w nim o ciekawej migracji ze wschodu. W Polsce przebywa i pracuje już ok. 1 mln. Ukraińców.

7. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego – w Wyczechach o 8:00 natomiast w Bińczu o 18:00. Zapraszam nauczycieli, pracowników szkoły oraz nasze dzieci wraz z Rodzicami, byśmy wspólnie Bogu podziękowali za miniony rok szkolny, a jednocześnie chcemy prosić o szczęśliwe i bezpieczne wakacje. Przed Mszą będzie okazja do spowiedzi św. Zachęcam, byśmy z czystym sercem rozpoczęli czas upragnionych wakacji.

8. W imieniu przewodnika 4 grupy Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy zapraszam osoby zainteresowane na spotkania przedpielgrzymkowe. Spotkanie to odbędzie się 20.06. – wtorek o godz. 19.00 w kościele św. Józefa w Czarnem.

W najbliższym czasie już wakacyjnym zapraszam na pielgrzymki rowerowe:
1. Od 1 do 8 lipca wyrusza z Koszalina pielgrzymka do Częstochowy;
2. Jak co roku wyjeżdżamy rowerami na pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Wyjeżdżamy w sobotę 1 lipca z Bińcza o 9:00. Powrót ok. 17:00. Jedziemy rowerami tylko w jedną stronę – 50 km. Z powrotem zorganizowany będzie transport. W związku z tym bardzo proszę o wcześniejsze zapisy u ks. Proboszcza na pielgrzymkę.

Podziękowania:
Raciniewo: Bóg zapłać za ofiary na krzyż i lichtarz – zebraliśmy 1860 zł. Ofiarę 200 zł. na remont schodów złożył Pan Daniel Birosz. Bóg zapłać! W tej chwili mamy już na ten cel kwotę 3550 zł.
Bińcze: Anonimowy Darczyńca złożył ofiarę 150 zł. na renowację tabernakulum. Bóg zapłać!
Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.
Szczęść Boże!