14.02.2018 r.

12 pomysłów na Wielki Post Mai MollerSłyszy się, że Wielki Post to czas wytężonej pracy nad sobą. Daleka jestem od nawoływania do bierności, jednak nie do końca podoba mi się to określenie. Mam dla was kilka propozycji.
Chciałabym podsunąć kilka propozycji na to, by nie tyle zrobić w swoim życiu duchową rewolucję, co pozwolić na to Panu Bogu...


Czytaj dalej...11.02.2018 r.

Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes
Światowy Dzień ChoregoDnia 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w każdym kościele w parafii został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Przystąpiło do niego: w Wyczechach - 22 osoby; w Raciniewie - 16 osób a w Bińczu - 17 osób. W Bińczu na zakończenie Mszy św. w uroczystej procesji ze świecami w rękach przeszliśmy do groty, by tam uczcić Matkę Bożą z Lourdes. Odbyło się krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo.

Nabożeństwo przy Grocie.11.02.2018 r.

W kościele parafialnym mamy nowe sediliaW kościele parafialnym mamy wreszcie prawdziwe sedilia, czyli miejsca do siedzenia dla księdza i ministrantów. Ich koszt to 4 300 zł. Na ten cel otrzymałem 1000 zł. od Rodziców dzieci komunijnych w tamtym roku.

Ministranci z Bińcza przekazali także 270 zł. na ten cel. Natomiast Państwo Helena i Stanisław Nicpoń z Wyczech wykonali w darze dla kościoła tapicerkę tych mebli. Bóg zapłać! Sedilia są dębowe i będą długo służyły w naszej świątyni.

Liczba Gości

Nabożeństwa

 • Kościół Parafialny Bińcze
  pw. Świętej Rodziny

  Msze Święte: niedziela 12:00

  kwiecień - wrzesień
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 18:00

  październik - marzec
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 17:00

 • Kościół Filialny Raciniewo
  pw. Matki Boskiej Częstochowskiej

  Msza Święta: niedziela 10:30

 • Kościół Filialny Wyczechy
  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

  Msze Święte: niedziela 9:00

  kwiecień - wrzesień
  czwartek 17:00

  październik - marzec
  czwartek 16:30

 • Kliknij i wspomóż głodne dzieci