6-7.11.2016

„WIZYTACJA KANONICZNA„

Na mocy kan. 396 KPK „Biskup obowiązany jest wizytować diecezję każdego roku albo w całości, albo częściowo, tak jednak, by przynajmniej raz na pięć lat zwizytować całą diecezję.” Wizyta pasterska Biskupa w parafii jest szczególnym czasem spotkania z kapłanami i wiernymi oraz jest okazją, aby wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi, ofiarować każdemu słowo nadziei.
W dniach 6 -7 listopada wizytację kanoniczną w naszej parafii przeprowadził ks. bp Edward Dajczak. Podczas wizytacji ks. Biskup miał okazję spotkać się z różnymi osobami i grupami tworzącymi parafię, celebrując Msze św. w kościele parafialnym w Bińczu oraz w kościołach filialnych w Raciniewie i Wyczechach, kierując do wiernych pasterskie słowo. W niedzielne popołudnie spotkał się w remizie z OSP w Bińczu. W świetlicy wiejskiej w Bińczu spotkali się z ks. Biskupem przedstawiciele wszystkich Rad Parafialnych, które działają przy naszych kościołach wraz z „Caritas” parafialnym, Chórem Kościelnym, Radą Sołecką i Kołem Gospodyń z Bińcza.
W poniedziałek ks. Biskup odwiedził Szkołę podstawową w Bińczu i Wyczechach, gdzie spotkał się z uczniami na apelu i katechezie oraz z gronem pedagogicznym. Wieczorem podczas uroczystej Mszy św. w Bińczu udzielił naszej młodzieży (23 osoby) Sakramentu Bierzmowania.
Foto-relacja Msza w intencji ParafiiFoto-relacja z BierzmowaniaFoto-relacja Wizyta u StrażakówFoto-relacja Spotkanie z MieszkańcamiNabożeństwa

 • Kościół Parafialny Bińcze
  pw. Świętej Rodziny

  Msze Święte: niedziela 12:00

  kwiecień - wrzesień
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 18:00

  październik - marzec
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 17:00

 • Kościół Filialny Raciniewo
  pw. Matki Boskiej Częstochowskiej

  Msza Święta: niedziela 10:30

 • Kościół Filialny Wyczechy
  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

  Msze Święte: niedziela 9:00

  kwiecień - wrzesień
  czwartek 17:00

  październik - marzec
  czwartek 16:30

 • Kliknij i wspomóż głodne dzieci

  Decyduj sam komu podarujesz 1%

  Pobierz program do rozliczeń Rozlicz PIT online