12.06.2016

„Poświęcenie Pomnika w Raciniewie„

Z inicjatywy ks. Proboszcza stanął przy kościele w Raciniewie w miejscu byłego cmentarza niemieckiego, wielki kamień z tablicą upamiętniającą byłych mieszkańców Raciniewa. Tekst na tablicy jest w języku polskim i niemieckim. Dnia 12 czerwca 2016 r. to Miejsce Pamięci zostało poświęcone w obecności gości z Niemiec, Pana Burmistrza P. Zabrockiego oraz wielu parafian. Wielkie podziękowania należą się tym osobom, które uporządkowały teren byłego cmentarza, postawiły kamień, wykonały tablicę oraz zadbały o nasadzenia kwiatów i krzewów. Jest to dziś godne Miejsce Pamięci i piękna wizytówka Raciniewa.
Foto-relacja z Uroczystości5.06.2016

„50 –lecia Kapłaństwa
ks. Prałata Jana Giriatowicza„

W niedzielę 5 czerwca parafia Świętej Rodziny w Bińczu przeżywała niezwykłą uroczystość. Ks. Prałat Jan Giriatowicz – bińczanin – obchodził swój Jubileusz 50 –lecia Kapłaństwa. We Mszy św. uczestniczyli parafianie, rodzina ks. Jana i zaproszeni goście. Słowo Boże wygłosił ks. Prałat Zbigniew Regliński. Całą uroczystość uświetnił niezwykły występ śpiewaków: Patrycji Baczyńskiej i Piotra Pastuszka. Ważną rolę w przygotowaniu tych uroczystości miał Pan Andrzej Adamkiewicz, dziś słupczanin, ale pochodzący z Bińcza i cały czas sercem i duchem z nim związany. Po liturgii Jubilat i zaproszeni goście zjedli smaczny obiad przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w naszej świetlicy.
Ta piękna uroczystość dla wielu osób była okazją do spotkania i wspomnień. Dostojny Jubilat nieustannie podkreślał, jak wielki wpływ na Jego kapłaństwo mieli ludzi, których w latach młodości spotykał na swojej drodze, najpierw w Barkowie, a później w Bińczu. Deo Gratias! – Bogu niech będą dzięki za dar kapłaństwa w osobie ks. Jana, za Jego ofiarną pracę i wierną służbę Jezusowi. Niech Jego dalsza posługa przynosi obfite owoce, a każdy kolejny dzień niech będzie dla Niego znakiem Bożej Miłości.
Foto-relacja z Uroczystości26.06.2016

„Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
w Bińczu 26.05.2016„

Chrześcijanie szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się również Mękę Jezusa Chrystusa.
Uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny.
W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej.
Foto-relacja z Uroczystości w Bińczu22.05.2016.

„Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
Kościół w Wyczechach„

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego.
Foto-relacja z UroczystościNabożeństwa

 • Kościół Parafialny Bińcze
  pw. Świętej Rodziny

  Msze Święte: niedziela 12:00

  kwiecień - wrzesień
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 18:00

  październik - marzec
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 17:00

 • Kościół Filialny Raciniewo
  pw. Matki Boskiej Częstochowskiej

  Msza Święta: niedziela 10:30

 • Kościół Filialny Wyczechy
  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

  Msze Święte: niedziela 9:00

  kwiecień - wrzesień
  czwartek 17:00

  październik - marzec
  czwartek 16:30 • Wizyt na stronie
  Kliknij i wspomóż głodne dzieci

  Decyduj sam komu podarujesz 1%

  Pobierz program do rozliczeń Rozlicz PIT online