„Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Górki Klasztornej na przedstawienie Męki Pańskiej. Wyjazd 21 marca – sobota – o godz. 12:30. Powrót ok. 18:00. Koszt wyjazdy to 20 zł.”„Panie! Czymże ja jestem przed Twoim obliczem? Prochem i niczem. Ale gdym Tobie moją nicość wyspowiadał, Ja, proch, będę z Panem gadał”.(A. Mickiewicz, Dziady, Cz. III, Scena V)

Wielki Post to nasza wędrówka z Chrystusem cierpiącym i umierającym. Smutna to wędrówka, ale potrzebna, potrzebna nam wszystkim, by odkryć jeszcze bardziej ten wielki dar, jaki złożył Jezus za nas w ofierze Bogu Ojcu, dar krzyża za nasze grzechy.


„Pamiętaj człowiecze: prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Surowym i bardzo wymownym gestem posypania naszych głów popiołem zawsze rozpoczynany Wielki Post. Słowo Boże skierowane do nas w Środę Popielcową pragnie nam przypomnieć, że jesteśmy wszyscy grzeszni i potrzebujemy nawrócenia naszego serca poprzez modlitwę, post i jałmużnę, aby pojednać się z Bogiem i drugim człowiekiem, moim bratem i siostrą.

Nabożeństwa

 • Kościół Parafialny Bińcze
  pw. Świętej Rodziny

  Msze Święte: niedziela 12:00

  kwiecień - wrzesień
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 18:00

  październik - marzec
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 17:00

 • Kościół Filialny Raciniewo
  pw. Matki Boskiej Częstochowskiej

  Msza Święta: niedziela 10:30

 • Kościół Filialny Wyczechy
  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

  Msze Święte: niedziela 9:00

  kwiecień - wrzesień
  czwartek 17:00

  październik - marzec
  czwartek 16:30 • Wizyt na stronie
  Kliknij i wspomóż głodne dzieci

  Decyduj sam komu podarujesz 1%

  Pobierz program do rozliczeń Rozlicz PIT online