15.08. 2019 r.

Swięto Wniebowzięcia N.M.PWydarzenia związane z zakończeniem ziemskiego życia Maryi zaczęto upamiętniać w V wieku na Wschodzie przez obchody święta Zaśnięcia Matki Bożej, które stało się tym samym jednym z najstarszych świąt maryjnych. Obchodzone początkowo lokalnie, zwiększało później swój zasięg przybierając różne nazwy (np. Zaśnięcia, Przejścia czy Odpocznienia Maryi), aż do upowszechnienia się w całym Kościele. W Polsce i innych krajach europejskich czci się Matkę Boską Wniebowziętą jako patronkę ziemi i jej bujnej roślinności, stąd w polskiej tradycji ludowej święto znane jest pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. W innych krajach też używa się potocznych nazw ludowych, np. Matki Boskiej Korzennej czy Matki Boskiej Znakomitej.
W Kalwarii Zebrzydowskiej, odbywają się inscenizacje Zaśnięcia Maryi oraz jej Wniebowzięcia. Na Jasną Górę zmierzają pielgrzymki z całej Polski właśnie na to święto. W innych częściach Polski często wiąże się ono ze świętem dożynek.

Święto Wniebowzięcia N.M.P Bińczesierpień 2019 r.

EwangelizacjaZakończyliśmy niezwykły tydzień w naszej parafii – Ewangelizację. Bogu niech będą dzięki za ten czas modlitwy, spotkań, słuchania Pana Boga, czas też radości, śpiewu i zabawy. Bogu niech będą dzięki za dobrą pogodę, która sprzyjała spotkaniom szczególnie na powietrzu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali przygotować to ,.wszystko. Dziękuje wszystkim, dzięki którym nasi goście zostali tak serdecznie przyjęci i ugoszczeni w każdej naszej wiosce, że tak wielu z Was otworzyło przed nimi drzwi swoich domów. Pięknie dziękuję także za przygotowanie godnych miejsc do sprawowania Eucharystii. Wszystkim wielkie „Bóg zapłać”! Moi Drodzy goście, zaangażowani w Ewangelizację wioskową, bez których to Boże dzieło nie miałoby miejsca. Dziękuje, że znaleźliście dla nas czas, dla parafii w Bińczu, schowanej gdzieś na krańcu naszej diecezji. Dziękuje za Waszą bożą obecność pośród nas, za Waszą modlitwę, za wszelkie rozmowy z nami, za to, że też potrafiliście i chcieliście słuchać tak wielu z nas, za Wasze świadectwo życia w bliskości z Bogiem, za Waszą radość życia, za wszelkie dobro, które ubogaciło naszą wspólnotę - Bogu niech będą dzięki!

Ewangelizacja Bińcze
Ewangelizacja Biernatka23.06.2019 r.

Msza Prymicyjna w Bińczu ks. Piotra TowarnickiegoW Kościele katolickim nazwa pierwszej Mszy świętej sprawowanej uroczyście przez nowo wyświęconego kapłana (neoprezbitera) z udziałem społeczności parafialnej, z której pochodzi. Prymicja jest sprawowana zazwyczaj dzień po święceniach kapłańskich dokonanych przez biskupa. W Polsce zwyczajowo Mszę prymicyjną sprawuje się w kościele parafialnym. W zależności od regionu neoprezbiter celebruje Liturgię samodzielnie (w asyście proboszcza) lub w koncelebrze. Na zakończenie udzielane jest specjalne błogosławieństwo prymicyjne o randze błogosławieństwa papieskiego.

Msza Prymicyjna w Bińczu1.06.2019 r.

Święcenia Kapłańskie dk. Piotra Towarnickiego1 czerwca 2019 byliśmy na Święceniach Kapłańskich w Kołobrzegu dk. Piotra Towarnickiego - kleryka, który miał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Przy okazji nawiedziliśmy Domacyno - Matkę Bożą Królową Narodów.

Święcenia kapłańskie
Liczba Gości

Nabożeństwa

 • Kościół Parafialny Bińcze
  pw. Świętej Rodziny

  Msze Święte: niedziela 12:00

  kwiecień - wrzesień
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 18:00

  październik - marzec
  wtorek, środa, piątek, sobota
  godzina 17:00

 • Kościół Filialny Raciniewo
  pw. Matki Boskiej Częstochowskiej

  Msza Święta: niedziela 10:30

 • Kościół Filialny Wyczechy
  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

  Msze Święte: niedziela 9:00

  kwiecień - wrzesień
  czwartek 17:00

  październik - marzec
  czwartek 16:30

 • Kliknij i wspomóż głodne dzieci